تبلیغات

پاتوق جوانان - برتری امنیتی مرورگر 9 مایكروسافت نسبت به نسخه های قدیمی


پاتوق جوانان
 
تفریحی و سرگرمی

یك بررسی امنیتی كه به تازگی روی مرورگر Internet Explorer 9 مایكروسافت به عمل آمده نشان می دهد این مرورگر در مقایسه با نسخه های قدیمی از فناوری امنیتی بهتری بهره مند است.

به گزارش فارس به نقل از وی تری، تلاش برای نفوذ به این مرورگر با استفاده از بدافزارهای متعدد در جریان یك تست و بررسی به شكست انجامید و این در حالی است كه مرورگرهای قدیمی تر مایكروسافت از چنین كارآیی و دقتی برخوردار نبوده و بسیار راحت تر آلوده می شوند.

بررسی مذكور كه توسط شركت NSS Labs صورت گرفته نشان می دهد مرورگر 9 مایكروسافت در برابر 92 درصد تهدیدها نفوذناپذیر است. این رقم در مورد مرورگر 8 به 90 درصد می رسد.

جالب آنكه مرورگرهای كروم 10 ، سفری 5 و فایرفاكس 4 تنها توانسته اند جلوی 13 درصد از بدافزارها را بگیرند و اپرا از هر 20 بدافزار تنها یكی را متوقف كرده است.

كارشناسان می گویند مایكروسافت از ضعف های قبلی خود در زمینه شناسایی بدافزارها و مقابله با آنها درس گرفته و بعد از عرضه تعدادی مرورگر ضعیف و قابل انتقاد مرورگرهای قدرتمند تازه ای عرضه كرده كه می توانند امنیت بیشتری برای كاربران به ارمغان آورند.

نكته دیگر آن است كه مایكروسافت خود طراح سیستم عامل ویندوز است و با طراحی و معماری این سیستم عامل آشنایی بیشتری دارد و لذا بهتر می تواند مرورگرهایی با امنیت بیشتر برای این سیستم عامل طراحی كند.

تست های یاد شده به صورت آنلاین و نه آفلاین و در محیط آزمایشگاهی انجام شده است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار هک و امنیت، 
برچسب ها: هک، امنیت، خوصوی، مایکروسافت، مرورگر، گوگل، کروم، اکسپلورر، اپرا، مینی، افیر فاکس، بیل گیتس،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 تیر 1390 توسط علی نیکویی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : آدانا  
قالب وبلاگ